W poniższym artykule dowiesz się, jakie są zalety zakupu roweru elektrycznego oraz kto najchętniej korzysta z takiego rozwiązania. 

Na czym polega działania roweru elektrycznego? 

rower elektryczny

Rozwój samochodów i innych pojazdów, urządzeń elektrycznych – trwa już od wielu lat. Obecnie w każdym większym mieście znajdują się już stacje ładowania, które umożliwiają nam naładowanie naszego pojazdu i dalszą podróż, w zdecydowanie tańszy sposób niż konieczność zatankowania benzyny. 

Podobnie sytuacja wygląda z rowerami elektrycznymi, które zajęły już solidną pozycje na rynku. Bardzo często wykorzystywane są zarówno do rozrywki w formie zwiedzania, poznawania nowych miejsc. Jest to tani, pod kątem użytkowania, środek transportu –  w związku z czym wiele osób wykorzystuje go do dojazdu do pracy lub do rodziny, oszczędzając tym samym bardzo drogie paliwo. 

Rower elektryczny ma wbudowany silnik, akumulator i kontroler, które wspomagają rowerzystę na trasach, umożliwiając pokonanie zdecydowanie dłuższych tras, w szybszym tempie. 

Kto najczęściej korzysta z rowerów elektrycznych?

Na zakup roweru elektrycznego decydują się najczęściej osoby starsze, dla których jest to ogromna pomoc. Mogą oni po prostu nie mieć już sił, aby pedałować samemu, szczególnie gdy zakładana trasa posiada wiele podjazdów. 

Z tego rozwiązania skorzystają również osoby będące na rehabilitacji, których mięśnie mogą być jeszcze zbyt słabe na poruszanie się typowym, standardowym jednośladem.

Przesiadając się z samochodu na rower elektryczny – wspiera się również środowisko. Według wielu źródeł rower 'na prąd’ generuje nawet dwunastokrotnie mniejszy ślad CO2 niż samochody. 

Trasy pokonywane elektrycznymi jednośladami mogą dochodzić nawet do stu kilometrów przy jednym ładowaniu, co daje ogromne pole do zaplanowania idealnej wycieczki rowerowej. 

 

Możesz również cieszyć się: