Kiedy mówi się o rowerze to wiele osób myśli po prostu, jako o zwykłym narzędziu do przemieszczania się. Rower taki musi mieć to, co każdy rower, czyli koła, łańcuch kierownicę itp. Okazuje się, że rowery mogą być bardzo zróżnicowane, jeśli nie specjalistyczne. Z rowerami jest podobnie jak z samochodami, czyli występuje wiele ich typów.


Jakie rozróżniamy rodzaje rowerów?Podobnie jak wśród aut można zastosować podział na auta miejskie, sedany, hatchbacki, terenowe, sportowe, kombi itp., to wśród rowerów, również możemy dokonać podobnego podziału. Obecnie można podzielić rowery na następujące główne grupy: rowery miejskie, rowery górskie MTB, rowery ATB, rowery crossowe, rowery downhill’owe, rowery trekkingowe, rowery szosowe, rowery fitnessowe, rowery gravelowe.

Rower trekkingowy to jeden z popularniejszych wyborów. Dla kogo jest on najlepszy i czym cechuje się rower trekkingowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na: https://www.greenbike.pl/rowery-trekkingowe-c-62_64.htmlCo to jest rower trekkingowy?


Rower trekkingowy nazywany jest również rowerem wyprawowym. Wszystko z tego powodu, że jego konstrukcja i rozwiązania są tak dobrane, aby można było faktycznie takim rowerem wybrać się w długą podróż. Z tego to powodu rower trekkingowy ma następujące cechy:

  • solidność wykonania,
  • bagażnik i dużo punktów mocowania bagażu,
  • Komfortową pozycję,
  • dynamo,
  • oświetlenie,
  • duże koła,
  • szeroki zakres przełożeń.Warto dodać, że solidność wykonania zazwyczaj przekłada się na większą masę. Tradycyjnie rowery wyprawowe wykonuje się ze stali, spawy są grube i solidne, więc waga takiego roweru jest dość wysoka.


Dla kogo jest rower trekkingowy?


Rower trekkingowy to dobry wybór dla osób, które chciałyby podróżować na rowerze z bagażem. Jednak trekking to również dobry rower uniwersalny do miasta, ponieważ zapewnia komfortową pozycję i przestrzeń bagażową, w którą można na przykład

Możesz również cieszyć się: