Wrocław to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce. Cieszy się ono bardzo dużym zainteresowaniem turystów – nie bez powodu! Jest to miasto pełne przeróżnych zabytków oraz atrakcji skierowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Podpowiadamy!

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe we Wrocławiu to gratka dla miłośników sztuki, ale nie tylko – zwykli śmiertelnicy też z pewnością docenią piękno niektórych obrazów. Możemy zobaczyć tam sztukę od średniowiecza aż do współczesności. Możemy podziwiać obrazy i rzeźby wielu zagranicznych i polskich malarzy, np. Jana Matejki.

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej to bez wątpienia wyjątkowy, robiący wrażenie budynek. Został wybudowany w latach 1912-1913 według projektu Hansa Poelziga. W Muzeum Sztuki Współczesnej znaleźć można dzieła wielu słynnych twórców i twórczyń. Warto zwrócić uwagę na takie nazwiska jak Abakanowicz, Nowosielski czy Witkacy.

Dzielnica Czterech Wyznań

Będąc we Wrocławiu, warto wybrać się do Dzielnicy Czterech Wyznań. Dzieją się tam przeróżne spotkania, koncerty czy inne imprezy. W tej dzielnicy poczuć możemy, jak różne kultury harmonijnie ze sobą egzystują. Atrakcją tej dzielnicy są przede wszystkim budynki sakralne – kościoły katolickie czy prawosławne. Jest tu też wiele wspaniałych restauracji, kawiarni, barów.

Stary cmentarz żydowski

Z pewnością warto odwiedzić też stary cmentarz żydowski przy Ślężnej. Znajdują się tam groby wielu ważnych dla Wrocławia osób. Warto wiedzieć, że cmentarz ten stanowi część Muzeum Miejskiego Wrocławia, a konkretniej – Muzeum Sztuki Cmentarnej.

Wieża widokowa archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela

Tę wieżę widokową nazwać można najlepszym punktem obserwacyjnym we Wrocławiu. Znajduje się ona na Ostrowie Tumskim. Kościół ten jest ciekawą gotycką budowlą. Widok z wieży zapiera dech w piersiach – zwłaszcza przy dobrym świetle.

Zoo

Zoo we Wrocławiu robi niesamowite wrażenie. To jedno z największych zoo w Polsce! Pokochają je nie tylko dzieci, ale także dorośli. Największą atrakcją tego zoo jest oceanarium, zwane Afrykanarium. Podzielone jest ono na różne ekosystemy – możemy zobaczyć wodne zwierzęta z Morza Czerwonego, Afryki Wschodniej czy Kanału Mozambickiego.

Kolejkowo

Kolejkowo to makieta kolejowa Wrocławia. Z niezwykłą dokładnością i precyzją został przedstawiony tu Wrocław – linie tramwajowe, linie kolejowe, dworzec czy bloki. Kolejkowo to przeurocza i piękna atrakcja, którą docenią zwłaszcza dzieci, choć rodzice na pewno też będą mieć dużo frajdy z podziwiania miasta w miniaturze.

Podsumowanie

Wrocław obfituje w wiele wspaniałych miejsc. Warto chłonąć to miasto, gdyż ma ono niezwykły klimat – mało komu nie skradnie ono serca. We Wrocławiu coś dla siebie znajdzie z pewnością miłośnik sztuki oraz zabytków, zwłaszcza tych sakralnych. Wrocław obfituje jednak także w atrakcje skierowane bardziej do dzieci, jak np. zoo z niesamowitym Afrykanarium czy Kolejkowo. Będąc w tym mieście, warto wybrać się na punkt widokowy w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela, z którego to wspaniale widać Wrocław.

Możesz również cieszyć się: