Polskie wybrzeże jest bardzo piękne i ma wiele do zaoferowania. Nad morzem wypoczywają nie tylko Polacy, ale także turyści z krajów europejskich. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na urlop pociągiem. Jest to nie tylko tania, ale także ciekawa forma podróżowania. Jakie są najpiękniejsze plaże w Polsce? Gdzie turyści jadą najczęściej?

Piękne plaże nad Morzem Bałtyckim

W zależności od chęci można wybrać się nad morze do dużego lub mniejszego miasta. Nie ma problemów z komunikacją kolejową, gdyż sieć połączeń jest bardzo dobra i można bez problemu w okresie wakacyjnym dotrzeć zarówno nad wybrzeże zachodnie, jak i wschodnie pociągiem z całego kraju. Są też połączenia międzynarodowe, co sprawia, że turyści z sąsiednich krajów także chętnie wybierają się nad polskie morze. Ciężko powiedzieć, które plaże nad Bałtykiem są najpiękniejsze, gdyż każda jest wyjątkowa. Piasek, szum morza, cudowne zachody i wschody słońca, to wszystko można znaleźć na polskim wybrzeżu.

plaża

Pociągiem nad Bałtyk

W ostatnich latach coraz większa liczba osób decyduje się na podróżowanie pociągami. Jest to nie tylko fajna i wygodna forma przemieszczania się, ale także atrakcyjna cenowo. Koleje bardzo często oferują zniżki i promocje, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Przy dość szybko rosnących cenach paliwa podróż koleją jest bardzo opłacalna. Bez problemu w okresie wakacyjnym można dotrzeć z południa na plaże nad Bałtykiem. Dużą zaletą podróżowania koleją jest fakt, że podczas podróży można poznać ciekawych ludzi. To znakomity sposób na zawarcie znajomości. Można podziwiać piękne widoki za oknem, no i nie trzeba się przejmować ilością bagażu. W wagonach sypialnych można się przespać i od razu po przyjeździe nad morze, można iść na plażę i cieszyć się urlopem. Pociągi wybierają nie tylko młode osoby, choć takich jest oczywiście najwięcej. Również starsze osoby, a także całe rodziny kupują bilety i wsiadają do pociągu jadącego nad morze. Wygodne siedzenia, klimatyzacja, a także Wi-Fi pozwalają spędzić miło podróż.

Możesz również cieszyć się: