Podróże pociągiem wciąż są bardzo popularne, pomimo wielu wad polskiej sieci kolejowej. Są jednak takie kierunki, gdzie kursują pociągi dużych prędkości, które pozwolą nam dostać się na miejsce o wiele szybciej niż samochodem. Są tak szybkie, że konkurować z nimi może jedynie transport lotniczy, który jednak jest o wiele droższy. Zanim jednak będziemy mogli wybrać się w podróż, musimy sprawdzić o której godzinie pociąg odjeżdża i przyjeżdża na miejsce. Informacje te znajdziemy w rozkładzie jazdy, który możemy uzyskać na kilka sposobów.

Rozkład jazdy pociągów – znajdziemy go w sieci

Najprostszym i oczywistym sposobem uzyskania rozkładu jazdy pociągów jest poszukanie go w internecie na stronach jak Polregio.pl. W ten sposób otrzymamy najbardziej aktualny wpis odjazdów i przyjazdów, co pozwoli nam łatwo wybrać konkretną godzinę, o której będziemy chcieli wyjechać. Dodatkowo często można na miejscu zakupić bilet, co znacznie skróci nam czas załatwienia całego przedsięwzięcia. Rozkład jazdy pociągów może dotyczyć jednej spółki bądź wszystkich, zależnie od tego, na jakiej stronie się znajdziemy. Dostępne są ponadto takie portale, które wskażą nam, jakie są połączenia najszybsze, najtańsze, bezpośrednie bądź z przesiadkami i tak dalej. W ten sposób z pewnością nie zginiemy w gąszczu rozkładu, który potrafi być naprawdę sporych rozmiarów.

pkp rozkład jazdy pociągów

Informacje o odjazdach i przyjazdach otrzymamy na stacji

Drugą metodą, polecaną dla osób które lubią korzystać z nowoczesnych technologii, jest udanie się na stację skąd chcemy odjechać i tam sprawdzenie rozkładu na miejscu. Często nawet nie musimy tego robić, wystarczy podejść do kasy i spytać sprzedawcę biletów. Wybierze on dla nas optymalny termin odjazdu, za który od razu będziemy mogli zapłacić. Niestety obsługa kasowa nie jest dostępna na mniejszych stacjach oraz przystankach, jednak wtedy możemy po prostu zadzwonić na infolinię interesującej nas spółki świadczącej przewozy kolejowe. Otrzymamy tam kompleksową informację o połączeniach, dowiemy się także jak najlepiej nabyć bilet.

Możesz również cieszyć się: