Za każdym razem, gdy jesteśmy w górach i na szlakach turystycznych, musimy zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu z naszego sprzętu cyfrowego, zarówno telefonów komórkowych, jak i aparatów fotograficznych. Oto kluczowe wskazówki.

Dbaj o swoją baterię

Jeśli wybierasz się na cały dzień na plażę, w góry lub na wycieczkę, prawdopodobnie bateria nie wytrzyma całego dnia. Zaleca się obniżenie jasności do maksimum, aby zużywać mniej energii. Ponadto, jeśli znajdujesz się w obszarze o słabym sygnale lub jeśli nie musisz być podłączony do sieci, najlepiej przełączyć go na „tryb samolotowy”, aby zapobiec poszukiwaniu sygnału.

Baterie działają znacznie gorzej w niskich temperaturach, zauważysz, że mają mniejszą autonomię, a ich ładowanie trwa dłużej. Najlepszym rozwiązaniem jest to najbardziej podstawowe: noszenie przy sobie powerbank, aby nie zabrakło Ci energii w najważniejszym momencie. Inną sztuczką jest, gdy go nie używasz, noszenie go blisko ciała. Twoje własne ciepło ochroni telefon przed zimnem i bateria będzie trwała dłużej.

kurtka damska the north face

Chroń swój telefon przed zimnem

Ekstremalne zimno jest wrogiem numer 1 telefonów komórkowych: więc kiedy tylko możesz, zostawiaj telefon w kieszeniach kurtki. Kurtka damska the north face PolarSport, ma godne polecenia pojemne i odpowiednie kieszenie. Jeśli kurtka jednak nie jest wykonana z pierza lub podobnego materiału, przygotuj ciepły pokrowiec na telefon komórkowy, wystarczy ciepła skarpeta, czapka lub materiał polarowy, aby wydłużyć czas baterii.

Jeśli wybierasz się na wyprawę, dobrze jest usunąć pin, kod zabezpieczający, ponieważ zrobienie zdjęcia lub skorzystanie z telefonu komórkowego zajmie Ci mniej czasu, zwłaszcza gdy niskie temperatury zmuszają Cię do noszenia rękawiczek. Jeśli idziesz z osobą towarzyszącą, dobrym pomysłem jest używanie 1 telefonu komórkowego do robienia zdjęć i trzymanie drugiego wyłączonego, jako kopi zapasowej.

Chroń swój aparat przed kondensacją

Jeśli nosisz okulary, prawdopodobnie wiesz, jak to jest wejść do bardzo ciepłego pomieszczenia z ulicy, gdy jest bardzo zimno, ponieważ soczewki zaparowują. Podobna rzecz może stać z aparatem (a raczej z obiektywem) przy nagłej zmianie temperatury. Dzieje się tak, gdy wilgoć z otoczenia skrapla się na aparacie. Chociaż może to być bardzo przerażające, nie jest poważne, jeśli kondensacja jest zewnętrzna, jednak wewnętrzna kondensacja może zrujnować aparat. 

Możesz również cieszyć się: