Rowery stają się coraz częstszą alternatywą w stosunku do jazdy samochodem. Niekiedy potrafią zaoszczędzić czas, który się traci stojąc w korkach. Dodatkowo jazda na rowerze jest aktywnością fizyczną, a jak wiadomo ruch to zdrowie. Istnieje wiele rodzajów tych jednośladów i każdy z nich ma swoje zastosowanie w zależności od celu przeznaczenia. Do jazdy po mieście odpowiednie będą rowery miejskie.

Rower miejski charakterystyka 

Rower miejski nie jest rowerem wyczynowym, dlatego nie jest odpowiedni do jazdy po nierównych i wymagających terenach. Ten jednoślad na greenbike.pl został zaprojektowany do tras o płaskim terenie takim jak np. asfalt, gdzie uwidaczniają się jego zalety. 

Dzięki braku bieżnika na oponach pojazd nie stawia oporu co wpływa na komfort jazdy. Dodatkowo rower miejski posiada kierownicę i ramę zaprojektowaną w taki sposób, aby móc utrzymywać wyprostowaną sylwetkę. Pojazd jest bardzo praktyczny ze względu na częste występowanie koszyka i bagażnika oraz jest lekki w porównaniu do rowerów wyczynowych. Najczęściej posiada system hamulcowy, który działa poprzez cofnięcie pedałów lub system szczękowy.

rower miejski

Jaki rower miejski wybrać ?

Wydawać by się mogło, że każdy rower tego typu jest taki sam. Istnieją jednak niuanse, które wpływają na komfort jazdy. Warto wybrać model w pełni wyposażony w części osłonowe takie jak błotniki czy osłony na łańcuch. Pomaga to ochronić się przed zabrudzeniem stroju podczas jazdy. 

Jeśli wygoda jest ważnym aspektem to warto wybrać rower ze stalową ramą i amortyzatorami . Rower wtedy będzie cięższy, lecz pozwoli niwelować drgania oraz polepszy komfort jazdy. Wygodny rower miejski powinien także posiadać przerzutki co pozwoli na sprawne przemieszczanie. Na dłuższe trasy zaleca się jednoślady z większą ilością biegów. Dobrej jakości hamulce zapewnią bezpieczeństwo.

Możesz również cieszyć się: