Jaki rower dziecięcy będzie najlepszy dla mojej pociechy? Tego typu pytanie z pewnością pojawia się bardzo często. O czym należy pamiętać? Na czym się koncentrować? Ponadto w tym wszystkim nie można zapomnieć, że liczy się coś więcej niż zadowolenie dziecka – podstawą jest bezpieczeństwo.

Czas na rower dziecięcy?

Być może czasami mówi się o tym, że coś jest niczym jazda na rowerze – tego się po prostu nie zapomina. Z perspektywy osoby dorosłej jak najbardziej można mówić w ten sposób, ale nie oznacza to tego, że nauka jazdy na rowerze jest zadaniem prostym.

Można usłyszeć o tym, że dobrym zwyczajem jest zabieranie dziecka do przyczepki rowerowej. W ten sposób pociecha poznaje uroki wspólnych wycieczek. Ważne jest też to, że pierwszy rower nie posłuży na całe dzieciństwo. Z biegiem czasu przybywa nowych umiejętności i co równie istotne, znacząco zmienia się wzrost. Wiele osób może zastanawiać się nad tym, kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie rowerowej przygody. To zrozumiałe, ale wskazanie odpowiedniego momentu jest niezwykle trudnym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć następujące czynniki:

  • tempo rozwoju psychomotorycznego,
  • stabilne chodzenie,
  • ewentualne trudności z utrzymywaniem się na dwóch nogach.

Niemniej producenci twierdzą, że o uniwersalny rower dziecięcy należy zadbać już wtedy, gdy maluch ma dwa lata.

rower dziecięcy

Przed drugim rokiem życia

Warto również pamiętać o tym, że w każdej sytuacji nauka to proces. Proces, podczas którego nabywanie nowych umiejętności odbywa się krok po kroku. Dlatego też wypada działać, zanim dziecko ukończy dwa lata.

Najlepiej zacząć od jeździków. Po jeździkach przychodzi pora na rowerki biegowe. Rowerki biegowe gwarantują ogromne korzyści rozwojowe! Następny etap to rower z kółkami bocznymi. Taki rower może posłużyć nawet czteroletniemu dziecku. Co więcej, jest to rozwiązanie uniwersalne, ponieważ dodatkowe podpory można odczepić.

Możesz również cieszyć się: